Trwa realizacja projektu zatytułowanego "Edukacyjna kampania społeczna przeciw dokarmianiu dzików w miastach", który jest dofinansowany przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu. Kampania jest prowadzona od 30 czerwca 2025 roku do 30 grudnia 2025 roku.

Całkowity koszt projektu wynosi 21 540,00 zł, z czego dofinansowanie wynosi 18 306,00 zł.

W ramach kampanii największym zainteresowaniem cieszyły się materiały dotyczące obecności dzikich zwierząt w miastach, prezentowane przez Powiatowego Lekarza Weterynarii w Kłodzku, Grzegorza Chmielowca.

Planowane było dotarcie do lokalnej społeczności Powiatu Kłodzkiego poprzez media społecznościowe, z przewidywaną liczbą wyświetleń od 80 000 do 200 000. Ostatecznie kampania osiągnęła ponad 516 tysięcy wyświetleń.

W odpowiedzi na duże zainteresowanie, poniżej zamieszczamy materiały, które zdobyły największą popularność.

Źródło (tekst i zdjęcia):